Depilacja u kobiet

Niemal każda kobieta chętnie pozbywa się owłosienia, co jednak bywa nie tylko czasochłonne, ale też i męczące. Zwłaszcza latem, gdy kuse sukienki odsłaniają nogi, a wycięte topy wystawiają pachy na widok światła dziennego, kobiety przeżywają prawdziwe katusze. Problemem bywa także nadmierne owłosienie, z którym problem mają niektóre panie. Rozwiązaniem codziennych zmagań może być depilacja laserowa, która znacząco poprawia komfort życia.

Depilacja laserowa pozwala na stałe usunięcie owłosienia w wybranych partiach ciała. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie tylko są to pachy czy nogi, ale także wiele kobiet decyduje się na depilację okolic bikini czy rąk. Jest to także idealne rozwiązanie dla kobiet, które ze względu na ciemny typ urody, zmagają się z owłosieniem na twarzy. Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbycie się owłosienia. Warto jednak pamiętać, że zabieg należy po pewnym czasie powtórzyć, aby pozbyć się pojedynczych włosków i utrwalić efekty poprzedniej depilacji. Kolejny zabieg wykonuje się w odstępie czasowym od około 4 do 12 tygodni.

Do depilacji laserowej trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, nie wolno przed zabiegiem samodzielnie depilować miejsc. Trzeba również zrezygnować z opalania. Odstawić należy wszelkie kosmetyki i produkty, które wchodzą w reakcję z promieniowaniem – na przykład kosmetyki z witaminą C i kwasami chemicznymi czy też niektóre herbatki ziołowe, choćby dziurawiec. Również po depilacji należy unikać nadmiernego wystawiania się na promieniowanie słoneczne.