Depilacja u mężczyzn

Gładka i nieowłosiona męska klatka piersiowa była kiedyś domeną pływaków. Dzisiaj coraz więcej panów depiluje nie tylko tors, ale i inne strefy swojego ciała, wizyta mężczyzny u kosmetyczki, lub w gabinecie specjalistycznym nie jest już tabu. Czy warto? Czy depilacja u mężczyzn nie jest symptomem zniewieścienia społeczeństwa?

Tors warto wydepilować, jeżeli chcemy się odmłodzić, dywan na plecach i klatce piersiowej nie kojarzy się z twardym macho, ale raczej z niezadbanym panem z brzuszkiem. Jeżeli dużo czasu poświęcasz ćwiczeniom na siłowni, pozbawienie zbędnego owłosienia z brzucha wyeksponuje Twój nowy sześciopak. Szybko przyciągniesz do siebie spojrzenia kobiet na plaży lub basenie. W ten sam sposób podkreślić możesz również muskulaturę klatki piersiowej i pleców, z tego samego powodu warto również pomyśleć o depilacji „okolic bikini”. Ważne są również korzyści stricte higieniczne, włosy zatrzymują w sobie pot, na którym rozwijają się potem bakterie. Jeżeli masz problemy z nieprzyjemnym zapachem, być może to właśnie gęste owłosienie jest ich powodem.

Depilacja laserowa ma istotne przewagi nad woskowaniem lub tradycyjnym goleniem. To pierwsze wiąże się z silnym bólem, i koniecznością regularnych wizyt. To drugie możesz wprawdzie wykonać w zaciszu własnej łazienki, ale jego efekty są krótkotrwałe i może skończyć się bolesnymi zacięciami i wrośniętymi włosami. Laserowa eliminacja włosów oferuje najbardziej długotrwałe rezultaty, jest tak ponieważ laser zabija komórki mieszka włosowego. Może się wydawać, że seria zabiegów w specjalistycznym gabinecie jest droga, ale zwróć uwagę, że metoda laserowa pozwoli uniknąć wizyt co tydzień, lub marnowania czasu na dokładne golenie.