Przeciwwskazania

Zabieg depilacji laserowej jest coraz bardziej popularnym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Do zalet tej metody należy przede wszystkim bardzo długotrwały efekt (nawet na kilka lat) oraz możliwość usunięcia włosów z konkretnej, wybranej partii ciała – na przykład z okolic bikini, nóg, damskiego wąsika czy innych problematycznych miejsc.

Mimo tego, że zabieg depilacji laserowej jest względnie bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego wykonanie u konkretnej osoby. Przede wszystkim jest to okres ciąży u kobiety – warto także od depilacji laserowej powstrzymać się tuż po porodzie (w tak zwanym okresie połogu). Przeciwwskazaniem są także niektóre choroby, przede wszystkim nowotwory. U osób, które są obecnie w remisji raka decyzję o możliwości wykonania depilacji z użyciem lasera powinien zadecydować lekarz prowadzący, w konsultacji z osobą, która będzie wykonywać zabieg depilacji. Aspektem wykluczającym jest także przyjmowanie leków, które mogłyby wchodzić w reakcję ze światłem emitowanym przez laser – mowa tutaj przede wszystkim o antybiotykach stosowanych w leczeniu trądziku i innych chorób skórnych, a także o wielu lekach przeciwdepresyjnych. Dodatkowo wszelkie infekcje bakteryjne i grzybiczne, które dotyczą wybranej do depilacji partii ciała wykluczają czasowo z możliwości laserowego usunięcia włosów.

Ponadto zabiegu depilacji laserowej nie powinno się także przeprowadzać na opalonej skórze – zarówno w sposób naturalny, jak i pokrytej samoopalaczem bądź bronzerem, a także opalonej pod wpływem doustnego przyjmowania betakarotenu i innych suplementów wpływających na koloryt skóry.